Parking Tarmilo cały czas zajęty. „Próbowałam zaparkować rano, nic z tego”

Parking w miejscu Tarmilo Zdjęcie ilustracyjne

Radna Aleksandra Król-Skowron zgłosiła interpelację ws. zwiększenia rotacji miejsc na nowo powstałym parkingu po byłych zakładach Tarmilo. 

Radna Koalicji Obywatelskiej twierdzi, że parking jest cały czas zajęty przez osoby pracujące w centrum jak i mieszkańców.

ZOBACZ: W centrum Tarnowskich Gór powstało 100 miejsc parkingowych

– 19 stycznia o godzinie 7.30 próbowałam zaparkować na parkingu i niestety muszę potwierdzić, że wszystkie miejsca były zajęte. Postanowiłam ponownie sprawdzić sytuację w środę 20 stycznia i niestety zaparkowanie zarówno o godzinie 9.00 jak i o godzinie 14.30 było niemożliwe, a większość samochodów widziałam na tych samych miejscach parkingowych – czytamy w interpelacji.

Radna wnosi o opracowanie regulaminu parkingu i zauważa, że z założenia parking ten miał się przyczynić do szybszego znalezienia miejsca postojowego w centrum miasta. 

 

Pełna treść interpelacji poniżej.

„W ostatnich dniach zostałam poinformowana, że parking zlokalizowany między ulicami Sobieskiego i Opolską jest stale zajęty albo przez osoby pracujące w centrum albo przez mieszkańców pobliskich nieruchomości.

W dniu 19 stycznia br. o godzinie 7.30 próbowałam zaparkować na powyższym parkingu i niestety muszę potwierdzić, że wszystkie miejsca były zajęte.

Na mniej więcej połowie parkingu samochody miały pokrywę śnieżną (a śnieg padał wówczas w nocy), co potwierdza, że parkowane są pojazdy mieszkańców centrum miasta.

Postanowiłam ponownie sprawdzić sytuację w środę tj. 20 stycznia br. i niestety zaparkowanie zarówno o godzinie 9.00 jak i o godzinie 14.30 było niemożliwe, a większość samochodów widziałam na tych samych miejscach parkingowych.

Mając powyższe na uwadze, należy stwierdzić, że wydatkowanie dużych środków z budżetu miasta Tarnowskie Góry na budowę parkingu w centrum nie przyczyniło się do szybszego znalezienia miejsca postojowego w centrum miasta.

Skoro problem występuje już teraz podczas pandemii, gdzie ludzie zdecydowanie mniej podróżują, to co będzie po zakończeniu pandemii?

Wobec powyższego wnioskuję o podjęcie działań przez Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry w celu opracowania regulaminu parkingu zlokalizowanego pomiędzy ulicami Sobieskiego i Opolską i wybrania takiego sposobu monitorowania czasu postoju, aby spowodowało to zwiększenie rotacji samochodów w ciągu dnia.

Można część parkingu przeznaczyć na miejsca ograniczone czasowo na całą dobę np. maksymalny czas postoju może wynieść np. 120 minut lub też ograniczyć wszystkie miejsce parkingowe czasowo w godzinach od 6.00 do 18.00 na wybrany okres czasu np.120 minut, a w pozostałym czasie zostawić parking bez ograniczeń.

Należy też zastanowić się czy czasowe ograniczenia postoju mają być tylko w dni powszechne, czy także mają obejmować dni wolne od pracy.”

 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK