Parking wielopoziomowy w Tarnowskich Górach. Projekt robi wrażenie

UM Tarnowskie Góry

Tarnogórski magistra pokazał koncepcję piętrowego parkingu, który ma powstać w centrum Tarnowskich Gór. Trzeba przyznać, że grafika robi wrażenie, jednak papier wszystko przyjmie, poczekajmy na realizację. 

Urzędnicy zaprezentowali w mediach społecznościowych wizualizację budynku, w którym docelowo będzie mogło zaparkować ponad 300 aut. Projekt przykuwa uwagę, ponieważ na budynku mają rosnąć rośliny. W czasach totalnej betonozy, takie koncepcje są wręcz wskazane.

Czy to rozwiąże problem z parkowaniem w centrum miasta? 

„Porośnięta roślinami, niewyróżniająca się z otoczenia bryła mieszcząca 320 miejsc parkingowych na czterech piętrach. Tak wyglądać ma wielopoziomowy parking pomiędzy ul. Sienkiewicza a Sobieskiego, który ma rozwiązać problem braku wolnych miejsc postojowych w centrum Tarnowskich Gór” – informuje tarnogórski magistrat.

„Oby powstał jak najszybciej, bo w TG nie da się praktycznie zaparkować, a nie wszyscy mieszkają na tyle blisko, żeby dojechać rowerem, albo mają tak dużo czasu, żeby jeździć autobusami” – skomentował jeden z mieszkańców.

Poniżej wstępna koncepcja

UM Tarnowskie Góry

 

źródło: UM Tarnowskie Góry
Oprac. Łukasz Dudek