Pastor z Tarnowskich Gór: Lans w rękawiczkach i maseczkach

Posiedzenie sejmu ws. koronawirusa fot. facebook

Tarnogórski pastor kościoła protestanckiego, jako jeden z nielicznych pastorów w Polsce, zabiera publicznie głos na tematy polityczne.

W czwartek pastor Kurylas, wypowiedział się w mediach społecznościowych, na temat ostatniego posiedzenia sejmu, na którym politycy „lansowali się”  w maseczkach i rękawiczkach.

 

Pastor Bartłomiej Kurylas
„Jak się mamy tak zachowywać, tak kłócić, tak bez sensu lansować i tak irracjonalnie zachowywać jak posłowie na wczorajszym posiedzeniu – to faktycznie… Zostańmy w domu.

Ludzie codziennie chodzą do pracy, lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni pracują bezustannie, panie i panowie w sklepach z chlebem normalnie tyrają… tylko Ci znów pajacują. Wstyd mości Posłowie! Chwyćcie się roboty w końcu, bo tamci pracując i odprowadzając podatki płacą za Waszą prace.

Pretendenci na urząd prezydenta kraju – zamiast merytorycznie, to obrzucając się nawzajem i chcąc jak najwięcej dla siebie ugrać wykrzykują dyrdymały. Lans w rękawiczkach i maseczkach i kłótnia na kłótni… a rozwiązań brak – żeby była jasność – wszyscy z każdej partii bez wyjątku.

Mnie osobiście zaczyna już to denerwować, totalny paraliż państwa przy 16 zmarłych osobach i tysiącu chorych osób. I tak… Chodzę na wybory i będę chodził… Dlatego mam prawo wymagać, wyrażać opinie i będę to robił.

Modlę się o swój rząd, jeśli nie stoi w opozycji do Słowa Bożego jestem mu nawet posłuszny, ale na litość – nie jestem ślepy i głupi podobnie jak nie jest ślepa i głupia reszta polskiego społeczeństwa. Przewodzicie nami – to róbcie to z klasą, bo mój kraj i my obywatele zasługujemy na klasę jego przedstawicieli. Niech Polska brzmi dumnie, a nie durnie.”

Jak się mamy tak zachowywać, tak kłócić, tak bez sensu lansować i tak iracjonalnie zachowywać jak posłowie na…

Publiée par Bartłomiej Szymon Kurylas sur Jeudi 26 mars 2020

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK

 

 

źródło: twitter, facebook