Piekary Śląskie: Radni z PiS przestraszyli się koronawirusa?

fot. Krzysztof Turzański

Pomimo epidemii, w czwartek 2 kwietnia, w Piekarach Śląskich odbyła się sesja rady miejskiej.

Na sesji między innymi nie stawili się radni reprezentujący partię Prawo i Sprawiedliwość. Wiceprezydent Piekar podejrzewa, że radni nie stawili się na sesji z obawy przed koronawirusem.

 

„Coraz bliżej wyborów prezydenckich, które mają się odbyć 10 maja. Tymczasem ani jeden z radnych Prawa i Sprawiedliwości nie stawił się na sesji Rady Miasta. Podejrzewam, że z obawy przed koronawirusem, chociaż w obradach uczestniczy garstka osób.

Tymczasem… Pani Prezydent ma wysłać urzędników i komisje wyborcze do pracy z tysiącami ludzi… Może Państwo radni dacie przykład i zgłosicie się do pracy w nich?” – komentuje na swoim blogu wiceprezydent Krzysztof Turzański i publikuje listę obecności.

Na sesji nieobecnych było 10 radnych, z tego 5 to radni należący do partii Jarosława Kaczyńskiego. 

„Szanowni Państwo, to nie była łatwa sesja. Wszyscy się obawiamy o swoje zdrowie. Ale każdego dnia lekarze i personel medyczny wychodzą do pracy. Na posterunku są farmaceuci, urzędnicy, pracownicy ZGK, MOPR, sprzedawczynie w sklepach, kierowcy, sprzątaczki i wiele, wiele innych osób. Mimo zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa, tak niska frekwencja na sesji Rady Miasta to po prostu wstyd” – dodał Turzański.

Podczas obrad rada podjęła uchwałę w sprawie „wyrażenia stanowiska Rady Miasta Piekary Śląskie wobec organizacji wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w okresie trwającego na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.”

„Obecnie wydaje się, że nie jesteśmy w stanie, mimo pełnego zaangażowania i szacunku dla urzędu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, w należyty sposób zorganizować wybory z zachowaniem terminów i przepisów. Wybory Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej powinny odbyć się wtedy, kiedy będzie to możliwe i bezpieczne dla zdrowia i życia obywateli, tak aby mogło to być prawdziwe święto demokracji.

W związku z tym Rada Miasta Piekary Śląskie zwraca się z apelem o podjęcie działać umożliwiających zmianę terminu wyborów Prezydenta Rzeczpospolitej Polskie i ich wyznaczenie w innym terminie, po ustaniu stanu epidemii.” – czytamy w podsumowaniu uchwały.

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK

 

 

źródło/foto: Krzysztof Turzański