Piekary Śląskie. Spotkanie w sprawie koronawirusa. Tarnowskie Góry czekają na wytyczne z powiatu

Koronawirus
Spotkanie w sprawie koronawirusa w Piekarach Śląskich. edit. tarnogorski.info

Dzisiaj (3 marca) w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piekarach Śląskich odbyło się spotkanie dotyczące postępowania w sprawie koronawirusa.

Na chwilę obecną, według oficjalnych informacji, Polska nadal jest wolna od zakażenia – jednak miejskie służby są gotowe na potencjalne zagrożenie – czytamy na stronie piekarskiego magistratu.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Straży Miejskiej i Zarządzania Kryzysowego, Szpitala Miejskiego oraz Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej.

Omówiono dotychczasowe przygotowania i wprowadzone procedury ewentualnego reagowania. O szczegółach informował między innymi prezes Piekarskiego Centrum Medycznego Zbigniew Żołnierczyk, który wspominał o przygotowaniu izolatek oraz wyspecjalizowanej karetki.

 

A jak są przygotowane Tarnowskie Góry na możliwe zagrożenie chińskim wirusem? Jak wyglądają procedury w powiecie tarnogórskim? 

Piotr Korab, rzecznik tarnogórskiego urzędu poinformował nas, że miasto czeka na wytyczne z powiatu. Pytany o przygotowania w Piekarach Śląskich odpowiedział, że Piekary są miastem na prawach powiatu, więc tam jest inna sytuacja.

Informacja z 27 lutego:
– Zgodnie z Procedurą Przeciwepidemiczną stanowiąca składową Planu Zarządzania Kryzysowego Powiatu Tarnogórskiego, za wdrożenie procedury odpowiada Koordynator zabezpieczenia sanitarnego, którym jest Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu – poinformował nas rzecznik prasowy starostwa.

Dziś już niestety nie zdążyliśmy ponownie skontaktować się z rzecznikiem, więc nie wiemy jak wyglądają przygotowania do potencjalnego zagrożenia koronawirusem w powiecie tarnogórskim.

W przypadku podejrzenia zarażeniem korona wirusem należy dzwonić pod bezpośredni numer: 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w północnych Włoszech, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze lub Tajwanie i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to:

– bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną

lub

– zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

 

 

źródło: piekary.pl