Piekary Śląskie. Jednego dnia zatrzymano hulajnogistę i 4 rowerzystów

fot. KMP Piekary Śląskie

Policjanci z piekarskiej komendy przeprowadzili we wtorek akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Takiego wyniku kontroli chyba nikt się nie spodziewał. Wystawione ogromne mandaty. 

Policjanci z Piekar Śląskich zatrzymali pięciu mężczyzna, którzy kierowali jednośladami po spożyciu alkoholu. – Pierwszy z nich, kierujący hulajnogą został zatrzymany o godzinie 14.00 na ulicy Papieża Jana Pawła II. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad pół promila alkoholu. 37-latka ukarano mandatem karnym w wysokości 2500 złotych – informuje śląska policja.

Następnie na ulicy Heneczka zatrzymano dwójkę rowerzystów. Cykliści w wieku 28 i 39 lat byli po spożyciu alkoholu. Zostali ukarani mandatami w wysokości 1000 i 2500 złotych.

Kolejnych dwóch wpadło wieczorem 

– Po godzinie 19.00 na ulicy Węglowej policjanci zatrzymali 39-letniego motorowerzystę oraz 54-letniego rowerzystę. Obaj mężczyźni znajdowali się w stanie nietrzeźwości. 54-latek ukarany został 2500 złotowym mandatem karnym, natomiast 39-latek odpowie przed sądem –  czytamy w komuynikacie.

Policja przypomina, że jazda pojazdem innym niż mechaniczny w stanie po użyciu alkoholu, czyli wtedy, gdy w organizmie znajduje się pomiędzy 0,2-0,5 promila, zagrożona jest mandatem w wysokości 1000 złotych. Z kolei osoba będąca w stanie nietrzeźwości, czyli, gdy ma więcej niż 0,5 promila alkoholu, powinna liczyć się mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

fot. KMP Piekary Śląskie

 

źródło: Śląska Policja