Pielgrzymka mężczyzna do Piekar Śląskich. Ważne informacje dla kierowców

fot. ŚUW

Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich odbędzie się już w niedzielę 26 maja. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem „Jestem w Kościele”. Kalwaryjskie Wzgórze kolejny raz zapełni się pielgrzymami z całej Polski. Policja informuje o utrudnieniach. 

W sobotę (25 maja) od godziny 17.00 do godziny 18:00 w niedzielę, wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się i postoju na ulicy Bytomskiej od skrzyżowania z ulicą Ziętka do ul. Studziennej oraz na ul. Studziennej, Ficka, Popiełuszki i Placu Maryjnym.

Duże utrudnienia w centrum 

Utrudnienia w ruchu kołowym będą występowały w centrum miasta przez całą niedzielę. Zakaz poruszania się pojazdów na ul Bytomskiej (poza samochodami uprzywilejowanymi służb) będzie obowiązywał w godzinach od 7.00 do 18.00 od skrzyżowania z ulicą Generała Jerzego Ziętka do skrzyżowania z ulicą Papieża Jana Pawła II.

Przygotowane będą dwa ambulanse. Kretki ratunkowego zaparkowane będą na ulicy Popiełuszki 17. Przed bramą wzgórza kalwarii ustawiony będzie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym będzie można oddać krew.

Gdzie parkować?

  • parking przy ul. Ziętka – na wysokości byłej KWK Piekary

  • ul. Chopina (strona prawa, jadąc od ul. Pod Lipami)

  • ul. Karola Miarki, parking przy Centrum Handlowym.

fot. ŚUW

źródło: Śląska Policja