Pielgrzymka na Jasnej Górze. Tadeusz Rydzyk ostro o pandemii i obostrzeniach

fot. JASNA GÓRA KLASZTOR OJCÓW PAULINÓW/YOUTUBE

Dziesiątki tysięcy wiernych przybyło dzisiaj na Jasną Górę. W Częstochowie odbywa się 30. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. 

Kazanie podczas Mszy świętej odprawił arcybiskup Wacława Depo. Na koniec krótkie wystąpienie miał ojciec Tadeusz Rydzyk. 

Do Częstochowy przyjechało wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości. Był m.in. marszałek senior Antonii Macierewicz, posłanka Barbara Dziuk czy europosłanka Jadwiga Wiśniewska. Nie zabrakło również ministra edukacji i ministra rolnictwa.

Ojciec Tadeusz Rydzyk w mocnych słowach odniósł się do sytuacji związanej z pandemią.  

– Dzięki za to, że jesteście. Mimo tej pandemii wyszliście z domów i wyprowadźcie z domów tych, którzy do kościoła nie wrócili. Internet to nie jest Msza święta, to nie jest w pełni uczestnictwo. To taki erzac trochę – mówił.

„Tak robili komuniści” 

– W niektórych krajach do dzisiaj są zamknięte kościoły. Są tak zamknięte, że nawet nie spowiadają ani nie podają komunii świętej. To tak robili komuniści – powiedział ojciec Tadeusz Rydzyk.

Pamiętacie w Związku Radzieckim czy gdzie indziej? Czy to nie jest plan podobny na pozór, że pandemia? Przecież do sklepu idą, nawet na mecze już chodzą. Przyprowadźcie wszystkich do kościoła – zaapelował  na koniec dyrektor Radia Maryja.

Warto dodać, że podczas pielgrzymi politycy zachowywali się tak, jakby nie było pandemii. Bez maseczek i dystansu, do tego trzymali się za ręce. Tymczasem rządzący straszą Polaków kolejnymi mutacjami koronawirusa. Według niezależnych obserwatorów, trwają przygotowania do kolejnego lockdownu.

zrzut ekranu Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów/YouTube
zrzut ekranu Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów/YouTube
zrzut ekranu Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów/YouTube
zrzut ekranu Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów/YouTube