Pierwsze zakażenie w Radzionkowie. Burmistrz zapowiedział dezynfekcję przystanków miejskich

fot. twitter

Burmistrz Radzionkowa poinformował o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w gminie. 

„Niestety, zgodnie z przewidywaniami służb medycznych, liczba osób zakażonych koronawirusem ciągle rośnie. Również w naszym mieście odnotowaliśmy pierwszy przypadek tej choroby. Osobą zakażoną jest pracownica służby zdrowia, której z tego miejsca życzę szybkiego powrotu do pełni sił. Na chwilę obecną liczba osób poddanych kwarantannie na terenie Radzionkowa wynosi 42″ – informuje Gabriel Tobor, włodarz Radzionkowa. 

 

Targowisko w Radzionkowie i dezynfekcja przestrzeni publicznej. 

„W minionym tygodniu podjąłem decyzję o otwarciu targowiska, na razie w okresie do Świąt Wielkanocnych, pod warunkiem zachowania przez zarządcę wszelkich zasad bezpieczeństwa. Ponadto informuję, że przed każdym dniem targowym oraz bezpośrednio po zakończeniu handlu, teren targowiska zostaje poddany kompleksowej dezynfekcji. Ten sam proces rozpocznie się w dniu dzisiejszym na wszystkich miejskich przystankach autobusowych” – czytamy w komunikacie burmistrza.

Pomoc dla placówek medycznych.  

„Gmina Radzionków udzieliła także pomocy finansowej, na zakup sprzętu ochronnego, szpitalowi specjalistycznemu w Bytomiu, gdzie mieści się oddział zakaźny oraz szpitalowi powiatowemu w Tarnowskich Górach. Z przedstawicielami obu tych placówek zdrowia jesteśmy w stałym kontakcie”- czytamy na Facebooku.

Pomoc przedsiębiorcom. 

Tak zwana „tarcza antykryzysowa” niespecjalnie otworzyła samorządom drogę do szerokich działań w obronie interesów małych i średnich firm. W Radzionkowie, ze względu na specyfikę, każdy przedsiębiorca, lokator mieszkań komunalnych czy mieszkaniec będzie traktowany indywidualnie. Każdy kto w jakiś sposób ucierpi może liczyć na naszą pomoc w granicach dopuszczonych przez prawo. Mam na myśli, głównie możliwość umorzenia podatku lub czynszu. Sprawy te będą rozpatrywane na wniosek zainteresowanej strony” – zaznacza Tobor.

Burmistrz jest poddany kwarantannie. 

„Wszystkim, którzy z troską pytali o mój stan zdrowia, informuję, że czuję się dobrze, a okres kwarantanny domowej kończy mi się 10 kwietnia. Apeluję do Państwa o odpowiedzialność oraz prewencję, w myśl zasady, że prościej jest zapobiegać chorobie niż ją leczyć. Korzystajmy z jednorazowych maseczek w przestrzeni publicznej i stosujmy wzmożone zasady higieny osobistej” – kończy wpis.

Drodzy Mieszkańcy Radzionkowa,Po raz kolejny, u progu nowego tygodnia, kieruję do Państwa kilka słów poświęconych…

Publiée par Miasto Radzionków sur Lundi 6 avril 2020