Pies wywąchał na lotnisku w Pyrzowicach narkotyki

fot. Śląska Straż Graniczna
Na lotnisku w Pyrzowicach funkcjonariusze zatrzymali cudzoziemca, który w bagażu miał niedozwolone substancje. Haszysz wywąchał przeszkolony pies służbowy. 

Do zdarzenia doszło w sobotę, 1 czerwca w trakcie czynności służbowych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na terenie lotniska w Pyrzowicach (pow. tarnogórski). Pies  przeszkolony do wykrywania substancji narkotycznych oznaczył jeden z bagaży znajdujących się na taśmie bagażowej na hali przylotów.

– Jak się okazało właścicielem walizki był 25-latek, który przyleciał z Frankfurtu, z zamiarem podjęcia tymczasowej pracy w Polsce. Mężczyzna został wylegitymowany, a jego bagaż skontrolowany. Mundurowi wewnątrz bagażu ujawnili woreczek strunowy zawierający substancję koloru brązowego – poinformowała Śląska Straż Granicza.

Po przebadaniu substancji okazało się, że jest to ponad 11 gram haszyszu.

„Podróżny oświadczył, że substancję nabył w Szwajcarii i nie miał świadomości, że w Polsce jej posiadanie jest zakazane. Wszczęto wobec niego postępowanie karne, w ramach którego przestawiono mu zarzut” – czytamy w komunikacie.

Obywatel Szwajcarii przyznał się do winy, a po przesłuchaniu został zwolniony.

fot. Śląska Straż Graniczna

źródło: Śląska Straż Graniczna