Pies z powiatu tarnogórskiego o imieniu Covid odnalazł zaginionego

fot. Grupa Poszukiwawczo Ratownicza OSP Orzech

Dzisiaj nad ranem zakończyły się poszukiwania 78-latka chorującego na Alzheimera. Mieszkaniec Katowic wyszedł z mieszkania w godzinach popołudniowych i nie nawiązał kontaktu z rodziną. W szeroko zakrojonej akcji brała udział m.in. grupa poszukiwawcza z powiatu tarnogórskiego. Seniora odnalazł pies o nietypowym imieniu Covid. 

W środę wieczorem ogłoszono alarm w związku z zaginięciem 78-letniego mieszkańca Katowic. „Schorowany mężczyzna, który cierpi na Alzheimera, wyszedł po godzinie 18.00 niepostrzeżenie z domu. Ubrany był tylko w sweter, spodnie z piżamy i kapcie” – informuje śląska policja.

Walka z czasem 

Po zgłoszeniu do poszukiwań skierowano wszystkich obecnych w służbie policjantów prewencji i kryminalnych, a także wezwano funkcjonariuszy będących w domu na wolnym.  Katowickich policjantów wsparli m.in. strażacy, WOT oraz Grupa Poszukiwawczo Ratownicza OSP Orzech. Użyto specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w poszukiwaniach osób zaginionych, w tym drony z kamerami termowizyjnymi. Poszukiwania trwały całą noc.

„Na miejsce z naszej jednostki udały się dwa zespoły ratownicze: psy ratownicze Leia i Covid (…)  Dzięki ścisłej współpracy wszystkich służb obecnych na miejscu poszukiwania zakończyły się pomyślnie. Około 4:30 pies Covid odnalazł osobę zaginioną w wyznaczonym obszarze” – informuje grupa poszukiwawcza z Orzecha.

Mężczyzna został odnaleziony w Parku Bolina w Katowicach. Senior siedział zmarznięty pod drzewem. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który zabrała katowiczanina do szpitala.

fot. Grupa Poszukiwawczo Ratownicza OSP Orzech
fot. Grupa Poszukiwawczo Ratownicza OSP Orzech
fot. Grupa Poszukiwawczo Ratownicza OSP Orzech

 

 

 

źródło: Śląska Policja, Facebook