Pijany pasażer uszkodził mienie samolotu. Został doprowadzony do tarnogórskiej prokuratury

fot. Śląska Straż Graniczna

Na lotnisku w Pyrzowicach zatrzymano dwóch Polaków, którzy naruszyli nietykalność cielesną i znieważyli funkcjonariuszy straży granicznej. 

W czwartek 12 sierpnia straż graniczna interweniowała na pokładzie samolotu, który przyleciał z Oslo.

– W trakcie lotu, 33-letni obywatel Polski nie podporządkowywał się poleceniom załogi oraz uszkodził mienie w samolocie. Po wejściu na pokład samolotu funkcjonariuszy straży granicznej mężczyzna wciąż nie wykonywał poleceń, był agresywny, obrażał słownie strażników oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z nich – mówi Szymon Mościcki, rzecznik prasowy „SG”.

 

Polak został zatrzymany. Jego stan wskazywał na spożycie alkoholu. Po wytrzeźwieniu tarnogórska prokuratura przedstawiła zarzuty.

– Osoba ta dobrowolnie poddała się odpowiedzialności karnej w wymiarze grzywny w wysokości 4000 zł, nawiązkę na rzecz funkcjonariuszy w łącznej kwocie 2400 zł, a także pokrycie kosztów i opłat sądowych – dodaje rzecznik prasowy.

Następnego dnia zatrzymano kolejnego pijanego pasażera, który nie podporządkowywał się poleceniom załogi statku powietrznego jeszcze nim maszyna wystartowała do Gracji.

W trakcie prowadzenia czynności w pomieszczeniach służbowych mężczyzna naruszył nietykalność cielesną strażnika granicznego. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany. Przeprowadzone przez policyjny patrol badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u niego wartość równą 2,5 promila.

 

 

źródło: Śląska Straż Graniczna 

 

 

źródło: Śląska Straż Graniczna