Pijany pracownik kierował ruchem na drodze. Policja zatrzymała gagatka

fot. Policja Chorzów

W Chorzowie doszło do niecodziennego zdarzenia, które mogło skończyć się poważnymi konsekwencjami. Policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu, kierował ruchem pojazdów podczas prac drogowych. Mężczyzna, który miał prawie promil alkoholu w organizmie, dodatkowo nie posiadał odpowiednich kwalifikacji do wykonywania tego zadania.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Truchana w Chorzowie, gdzie obecnie prowadzone są prace drogowe. Ruch odbywa się tam wahadłowo. Policjanci zauważyli mężczyznę kierującego ruchem, którego zachowanie było na tyle nieporadne, że wręcz utrudniało poruszanie się pojazdów. Podczas kontroli wyszło na jaw, że nie tylko mężczyzna nie miał wymaganych uprawnień, ale był również pijany.

Kierowanie ruchem drogowym jest zadaniem wymagającym odpowiedzialności i trzeźwości. W Polsce obowiązują przepisy, które jasno określają kwalifikacje wymagane od osób wykonujących tę czynność. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, 48-latek teraz odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

fot. Policja Chorzów
źródło: KMP Chorzów