Pracownik szpitala w Tarnowskich Górach zakażony. 36 osób w kwarantannie

Szpital w Tarnowskich Górach. fot. tarnogorski.info

Pracownik szpitala powiatowego w Tarnowskich Górach zarażony koronawirusem. Pracownik przebywa w domu i czuje się dobrze. 

36 osób personelu zostało poddane kwarantannie domowej.

Oświadczenie zarządu szpitala:
„Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że jeden z pracowników szpitala, który poczuł się gorzej, otrzymał wynik dodatni w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2.

 

W związku z powyższym, szpital wdraża wszystkie procedury związane z działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Jedną z nich, jest wprowadzenie kwarantanny domowej dla 36 osób z personelu pracującego bezpośrednio z osobą zainfekowaną.

Pracownik przebywa w domu i czuje się dobrze. Jestem w stałym kontakcie z Sanepidem odnośnie wytycznych co do stosowania procedur. Apeluję do Personelu szpitala, aby wyraził zrozumienie dla obecnej sytuacji i wykonywał obowiązki zawodowe w dalszym ciągu sumiennie, i w sposób zgodny z procedurami wdrożonymi w sytuacji pandemii koronawirusa.

Drodzy mieszkańcy powiatu tarnogórskiego, prosimy o stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia, odpowiedzialne zachowania, dbanie o zdrowie własne i swoich najbliższych.

Na bieżąco będziemy przekazywać informacje odnośnie zmian w funkcjonowaniu szpitala – z poważaniem Prezes Zarządu dr n.med. Leszek Jagodzińki.”

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że jeden z pracowników szpitala, który poczuł się gorzej, otrzymał wynik…

Publiée par Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. sur Dimanche 29 mars 2020

 

źródło: facebook