Śląskie. Mężczyzna ze zdjęcia jest niebezpieczny i może być uzbrojony.

W poniedziałek policja opublikowała pilny komunikat. Śledczy z rybnickiej komendy poszukują mężczyzny mającego związek z usiłowaniem zabójstwa mieszkanki Rybnika. Poszukiwany może posiadać przy sobie niebezpieczne narzędzia. Policja apeluje, aby zachować ostrożność i nie próbować zatrzymać go na własną rękę.

„Za zgodą Prokuratury Rejonowej w Rybniku publikujemy zdjęcie oraz dane personalne poszukiwanego mężczyzny, mającego związek z usiłowaniem zabójstwa mieszkanki Rybnika. Dla dobra śledztwa nie przekazujemy informacji o szczegółach zdarzenia” – czytamy w komunikacie śląskiej policji.

Poszukiwany mężczyzna to:

Dawid G, syn Raszarda i Beaty z domu Bizoń, bez stałego miejsca zameldowania, ostatni adres zamieszkania: Rybnik, ulica Cmentarna 17.

Rysopis: 187 centymetrów wzrostu, tęga budowa ciała, włosy krótkie, ciemne, oczy brązowe. Wczoraj miał zarost.

Znaki szczególne: na prawym przedramieniu tatuaż w formie kolczatki, na ramieniu – „biomechanika”.

Ubiór w chwili ucieczki z miejsca zdarzenia: mężczyzna był półnagi – miał na sobie tylko spodenki i miał przewieszoną torebkę.

Jednocześnie policja informuje, że pomaganie sprawcy przestępstwa w uniknięciu odpowiedzialności, a szczególnie ukrywanie sprawcy jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat więzienia.

Wszelkie informacje w sprawie proszę kierować do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku pod numer telefonu: 47 85 572 55 lub do najbliższej jednostki ]olicji pod nr 997.

źródło: Śląska Policja
Oprac. Redakcja