Podejrzany o zabójstwo Turek zatrzymany w Pyrzowicach. Był już w samolocie

fot. Śląska Straż Graniczna

Śląska Straż Graniczna zatrzymała na lotnisku w Pyrzowicach (pow. tarnogórski) groźnego przestępcę. Obywatel Turcji podejrzany jest o zabójstwo dokonane w Niemczech. Na mężczyznę został wydany Europejski Nakaz Aresztowania. Udało się go zatrzymać w ostatniej chwili, ponieważ był już na pokładzie samolotu. 

„37–letni mężczyzna stawił się do kontroli granicznej na kierunku wyjazdowym do Antalyi w Turcji. Podczas wykonywanych przez Straż Graniczną czynności służbowych okazało się, że podlega on zatrzymaniu w celu aresztowania i wydania lub ekstradycji władzom niemieckim” – relacjonuje rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ppor. SG Szymon Mościcki.

Chciał uciec

„Obywatel Turcji podejrzewany jest o dokonanie zabójstwa, po którym próbował szybko wylecieć do swojego kraju, jednak nie zdążył tego zrobić. Straż Graniczna zablokowała jego podróż, podejmując szybką interwencję na pokładzie samolotu, w którym już zdążył się znaleźć” – dodaje rzecznik prasowy śląskiej straży pożarnej.

Turek został zatrzymany i przekazany w ręce policjantów z Tarnowskich Gór. „Dzisiaj rano został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach” – przekazał naszej redakcji Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

fot. Śląska Straż Graniczna

 

 

źródło: Śląska Straż Graniczna, tarnogorski.info