Policja podsumowała sylwestra w Chorzowie. Po koncertach niektórym puściły hamulce

fot. Śląska Policja

Policja podsumowała największą imprezę sylwestrową w województwie śląskim. Blisko 40 tys. osób przywitało 2023 roku na polach marsowych w chorzowskim Parku Śląskim. Doszło do kilku incydentów. 

„Sylwestrowa Moc Przebojów” przebiegła w miarę spokojnie. Dziesiątki tysięcy osób witało nowy rok w Parku Śląskim. Przy takiej masie ludzi prawie zawsze dochodzi do incydentów. Tak też było i tym razem.

Policyjne akcja „Sylwester” rozpoczęła się w sobotę o godzinie 16.  Ponad 250 funkcjonariuszy dbało o bezpieczeństwo na terenie Parku Śląskiego i Chorzowa. W działach brał udział również policyjny dron.

Pijany mężczyzna wniósł na teren imprezy masowej materiały pirotechniczne. W nocy doszło do bójki 

– Policyjne interwencje dotyczyły głównie osób, które przesadziły z ilością wypitego alkoholu. Zdarzały się również sytuacje, gdzie potrzebna była pomoc medyczna. Spokojny przebieg wydarzenia mógł zostać zakłócony przez 19-latka, który wniósł na teren imprezy masowej materiały pirotechniczne. Służba ochrony ujęła mężczyznę i przekazała go policjantom – informuje śląska policja.

W nocy po zakończeniu koncertów doszło do bójki między sześcioma młodymi mężczyznami. – Błyskawiczna reakcja znajdujących się w pobliżu policjantów zapobiegła eskalacji konfliktu. Wszyscy uczestnicy zajścia zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Teraz o ich losie zdecyduje sąd – czytamy w komunikacie.

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

 

 

źródło: Śląska Policja
Oprac. Redakcja