Policja w siedzibie Radia Piekary. Chwilę przed wejściem na antenę zatrzymano prezentera?

Zdjęcie ilustracyjne fot. policja

W środę rano do siedziby Radia Piekary przyjechała policja. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić,  tuż przed wejściem na antenę, miał tam zostać zatrzymany jeden z prezenterów. 

Policja potwierdza interwencję na ulicy Bytomskiej, gdzie znajduje się siedziba piekarskiej rozgłośni.

 

Zatrzymano mieszkańca Katowic 

– W środę ok. godziny 10:00 na ulicy Bytomskiej policjanci zatrzymali 36-latka z Katowic. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie wydanego przez sąd nakazu zatrzymania, celem odbycia kary pozbawienia wolności w związku z niedostosowaniem się do zakazów sądowych – powiedział portalowi tarnogorski.info sierż. szt. Łukasz Czepkowski z piekarskiej komendy.

– Mężczyzna został zatrzymany z art 244 kodeksu karnego. Ma do odsiadki trzy miesiące więzienia – mówi Czepkowski.

Stanowisko Radia Piekary 

„W związku z pojawiającymi się anonimowymi, podawanymi w tonie sensacji informacjami dotyczącymi wizyty funkcjonariuszy policji w siedzibie Radia Piekary, informujemy, że nie miała ona żadnego związku z funkcjonowaniem stacji, ani z pracą żadnego z pracowników i współpracowników piekarskiej rozgłośni” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez redaktora naczelnego Rafała Kurowskiego.

„Zostaliśmy poinformowani, że istnieje pilna potrzeba złożenia wyjaśnień przez jednego ze współpracowników. (…) Sprawa nie dotyczy Radia Piekary, stacja nie jest uczestnikiem żadnego postępowania” – dodaje Kurowski.

Do tematu będziemy wracać. 

 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK 

 

źródło: tranogorski.info