Policja zabezpieczyła w lombardzie laptop z programu „Laptop dla ucznia”

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay, screen Facebook

W jednym z polskich lombardów policja zabezpieczyła laptop, który prawdopodobnie pochodzi z rządowego programu „Laptop dla ucznia”.  

Polityk Konfederacji opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie laptopa w lombardzie. Urządzenie ma charakterystyczny grawerunek, który może świadczyć o tym, że pochodzi z rozdawnictwa PiS. Tymczasem resort cyfryzacji opublikował w piątek komunikat.

– W jednym z lombardów policja zabezpieczyła laptopa, który prawdopodobnie został przekazany w ramach programu „Laptop dla ucznia” – poinformowało w piątek Ministerstwo Cyfryzacji.

„Widoczne na obudowie zabezpieczenie w postaci grawerunku sprawiło, że informacja o nielegalnej próbie sprzedaży bardzo szybko trafiła do odpowiednich służb, a sprzęt był w sprzedaży zaledwie kilka godzin” – zapewnia MC.

Resort monitoruje rynek i aukcje internetowe. Zapowiada stanowcze reakcje na wszystkie nieprawidłowości. „Opiekunowie czwartoklasistów, którzy dostali laptopy, nie mają prawa ich sprzedawać” – podkreśla Ministerstwo Cyfryzacji.

 

 

 

źródło: Media społecznościowe