Policja zatrzymała 42-latka z Bytomia. Wybił szybę w biurze posłanki Dziuk

Policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali mężczyznę, który kilka dni temu wybił szybę w biurze posłanki PiS Barbary Dziuk. Zatrzymany jest mieszkańcem Bytomia. 

Do aktu wandalizmu doszło w minionym tygodniu. Wtedy to nieznany sprawca wybił szybę w budynku przy ulicy Piastowskiej w Tarnowskich Górach. Pojawiły się komentarze, że akt ten może mieć podłoże polityczne, ponieważ została wybita szyba w biurze poselskim PiS.

– We wtorek policjanci z Wydziału Kryminalnego tarnogórskiej komendy zatrzymali 42-latka z Bytomia, który 28 lipca wybił szybę w budynku przy ulicy Piastowskiej w Tarnowskich Górach. Właścicielka budynku wyceniła powstałą szkodę na kwotę 5 tysięcy złotych – relacjonuje Jacek Mężyk, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Grozi mu 5 lat więzienia 

– Mężczyźnie przedstawiono zarzut, do którego się przyznał. Sprawa trafi do sądu. Sprawcy za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje mł. asp. Jacek Mężyk.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tarnogórski Info (@tarnogorski_info)

Posłanka wspomniała o totalnej opozycji 

– Chuligański wybryk? Czy realizacja programu totalnej opozycji? (…) Szyba na szczęście kamienio i kuloodporna. Nie życzę nikomu takich wybryków – napisała Dziuk w mediach społecznościowych.

Czytaj także: Uszkodzono szybę w biurze posłanki PiS w Tarnowskich Górach

źródło: KPP Tarnowskie Góry
Oprac. Łukasz Dudek