Policjanci stracili na Polskim Ładzie?

Zdj. ilustracyjne fot. tarnogorski

„Nowy Ład” miał być rewolucją podatkową. W kieszeniach większości Polaków miało zostać więcej pieniędzy. Są jednak pierwsze wątpliwości.

Nowe przepisy podatkowe na początku roku odczuli m.in. policjanci. Odczucie to nie należy jednak to przyjemnych. Jak informuje RMF-FM najmniej zarabiający funkcjonariusze na paskach wypłat mieli zauważyć spadek od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu złotych. Doniesienia potwierdza znany w środowisku policyjnym profil na Facebooku „Psy Dają Głos”.

„Ubyło mi 62 zł” – czytamy.

Ministerstwo zapewnia

– Te nieduże wyrównania zrobimy tak, żeby nie było takiego poczucia, że Polski Ład kogoś krzywdzi – powiedział na konferencji prasowej Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

– Nikt w służbach mundurowych, kto zarabia poniżej 130 tys. zł rocznie nie straci na Polskim Ładzie, zyska albo będzie to dla niego obojętne – dodał.

Wygląda na to, że Polski Ład nie ma dobrego początku, tak jak to miało miejsce przy programie 500 plus, który był prosty i zrozumiały dla Polaków.

Kilka miesięcy temu o Polski Ładzie wypowiedział się Jarosław Gowin. 

– 700 stron nowych przepisów podatkowych. Na ich rozpatrzenie w ostatecznej postaci jako posłowie mieliśmy jeden dzień. Od pierwszego stycznia polscy przedsiębiorcy będą musieli stosować do tej sterty skomplikowanych, często niespójnych przepisów. Konsekwencje dla polskiej gospodarki będą dużo gorsze niż czwarta, piąta i szósta fala koronawirusa razem wzięte – mówił lider Porozumienia.

 

źródło: RMF-FM