Polska gospodarzem Mistrzostw Europy w siatkówkę. Finał w Katowicach!

Mistrzostwa Europy w siatkówkę mężczyzn 2021 oraz Mistrzostwa Świata kobiet 2022 odbędą się między innymi w Polsce. Decyzję o organizacji wydarzeń przekazali podczas konferencji prasowej w Katowicach premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

– Polska gości ważne imprezy dla siatkarzy i siatkarek. W przyszłym roku będziemy gospodarzami Mistrzostw Europy mężczyzn. Odbędą się one w 3 miastach w Polsce – w Krakowie, Gdańsku i Katowicach. Mam marzenie, żeby tu w Katowicach odbył się finał – mówił we wtorek premier Morawiecki, podczas konferencji prasowej w Katowicach.

„W 2022 roku odbędą się Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej kobiet. Cieszę się, że poszliśmy w tak dobrym kierunku w siatkówce i będziemy mogli powalczyć o złoto. Tak jak Hubert Wagner powiedział – interesuje nas tylko złoto” – dodał szef rządu.

Siatkarskie ME mężczyzn odbędą się w dniach 1-19 września 2021 roku. Polska zorganizuje ten turniej wraz z Czechami, Estonią i Finlandią.

Mecze CEV EuroVolley 2021 rozgrywane będą w trzech polskich miastach: spotkania fazy grupowej odbędą się w Krakowie, mecze 1/8 i 1/4 finału w Gdańsku, a półfinały oraz mecze o brązowy medal i wielki finał – w Katowicach. Łącznie w Polsce planowanych jest 25 meczów, w tym około 6-10 z udziałem reprezentacji Polski.

Jesienią 2022 roku Polska wraz z Holandią zorganizuje Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej kobiet.

Według propozycji Polskiego Związku Piłki Siatkowej wszystkie mecze zaplanowane na terenie naszego kraju odbędą się w jednym mieście dysponującym dwoma halami sportowymi. W turnieju, który planowany jest na drugą połowę września 2022 roku, wezmą udział 24 drużyny z całego świata.

Mecz otwarcia i finał mają się odbyć w Holandii, zaś w Polsce rozegrane zostaną mecze dwóch grup oraz ćwierćfinały i półfinał czempionatu. Łącznie w Polsce planowane są 34 mecze, w tym około 5-9 meczów z udziałem reprezentacji Polski.

źródło: gov.pl