Polsat, TVN, TVP. Polska Jest Jedna apeluje do największych telewizji

fot. PJJ

Niemal w ogóle nie mówi się w przestrzeni publicznej, dostępnych i sprawdzonych w praktyce rozwiązań leczniczych oraz faktycznej skuteczności czy też pozornej konieczności korzystania z preparatów szczepiennych – brzmi fragment apelu. 

Ruch społeczny „Polska Jest Jedna”, którego założycielem jest prezydent Siemianowic Śląskich, wystosował apel do zarządów największych telewizji w kraju. Ruch apeluje o zorganizowanie telewizyjnej debaty publicznej nt. pandemii Covid-19. Debata miałby byc poświęcona skutecznej profilaktyce, leczeniu i szczepionkach.

Organizacja wnioskuje o to, żeby do głosu wraz z rządowymi i korporacyjnymi ekspertami, zostali dopuszczeni niezależni badacze.

„W imieniu ogromnej, bo sięgającej kilkunastu milionów, grupy Polaków, mających przeciwwskazania lub obawy co do przyjęcia proponowanych przez Rząd RP preparatów, warunkowo dopuszczonych do stosowania w obiegu medycznym, przy jednoczesnym przerzucaniu pełnej odpowiedzialności za konsekwencje przyjęcia preparatów przez osoby nimi zaszczepiane, apelujemy o pilne zorganizowanie przez Państwa telewizje debaty eksperckiej, transmitowanej w paśmie ogólnokrajowym, poświęconej skutecznej profilaktyce, leczeniu oraz możliwości korzystania z dostępnych preparatów medycznych przeciw wirusowi Sars-Cov2” – czytamy w opublikowanym apelu.

Dalej autorzy apelu podkreślają, że dwuletnie doświadczenie w walce z pandemią wskazuje, że wiele pomysłów, które miały pomóc w walce z wirusem, okazały się chybione, mało skuteczne, nieproporcjonalne i dużo bardziej szkodliwe niż sam koronawirus.

„Jako obywatele Rzeczypospolitej Polskiej stający pod wspólnym szyldem ruchu Polska Jest Jedna, apelujemy, by w obecności Państwa kamer telewizyjnych, dokonać wspólnego podsumowania wykorzystywanych dotychczas narzędzi walki z koronawirusem, zweryfikować szereg funkcjonujących w przestrzeni publicznej przekonań oraz podjąć autentyczną i merytoryczną dyskusję na temat możliwych strategii wyjścia z błędnego koła kolejnych fal, lockdownów i kolejnych serii szczepień” – czytamy.

PJJ wskazuje, że temat profilaktyki zdrowotnej przeciw nowemu wirusowi w przestrzeni publicznej jest marginalny. 

„Niemal w ogóle nie mówi się w przestrzeni publicznej, dostępnych i sprawdzonych w praktyce rozwiązań leczniczych oraz faktycznej skuteczności czy też pozornej konieczności korzystania z preparatów szczepiennych” – twierdzą autorzy apelu.

„Wnosimy, by nasz apel był traktowany wyłącznie jako głos milionów Polaków, którzy – wobec tak poważnej sytuacji, oczekują merytorycznej rozmowy, prowadzonej nie przez polityków, ale ekspertów, czyli: lekarzy, epidemiologów i naukowców. Zarówno tych, współpracujących bezpośrednio z firmami farmaceutycznymi, jak i tych, którzy niezależnie od powiązań kapitałowych, budują bazę wiedzy na temat walki z przedmiotowym wirusem” – czytamy.

Dalej PJJ przypomina, że celem ich ruchu społecznego jest walka o utrzymanie w mocy konstytucyjnych praw do wolnego wyboru w kwestii osobistego leczenia oraz walka z pojawiającymi się coraz częściej przypadkami segregacji sanitarnej i aktami pośredniego przymusu do szczepień.

„Część społeczeństwa jest u kresu wytrzymałości psychicznej” 

„Kilka tygodni naszej oficjalnej społecznej działalności w Polsce pozwoliło nam wsłuchać się w głosy tysięcy osób. Efektem setek godzin przeprowadzonych rozmów i kilku tysięcy e-maili jest wniosek, że ogromna część społeczeństwa jest u kresu wytrzymałości psychicznej ze względu na nieustannie podsycany lęk przed wirusem i budowanie przez media nowej osi polaryzowania Polaków na dwie wrogie grupy społeczne, które rzekomo muszą być od siebie separowane, tj. na grupę zwolenników szczepień i tzw. antyszczepionkowców” – twierdzą społecznicy.

Domagają się rzetelnej i obiektywnej debaty 

„Ten fatalny dla sytuacji społecznej w naszym kraju proces musi być natychmiast zatrzymany, a jedynym w naszym przekonaniu sposobem na obniżenie ogromnego napięcia panującego w naszym społeczeństwie jest dostarczenie za pośrednictwem kierowanych przez Państwa stacji telewizyjnych rzetelnych i obiektywnych (czyt. nie sponsorowanych) informacji na temat profilaktyki, leczenia i szczepień. To bezprecedensowa szansa wypełnienia przez Polsat, TVN i TVP misji społecznej, którą Państwo wykorzystacie dla dobra naszego kraju” – czytamy na koniec apelu.

 

 

 

źródło: Ruch Polska Jest Jedna