Polski szpital prosi o wsparcie. Zbiera pieniądze na urządzenie ratujące życie noworodków

fot. SPZOZ w Wolsztynie/Facebook

Szpital w Wolsztynie (woj. wielkopolskie) opublikował ogłoszenie dotyczące zbiórki pieniędzy na zakup urządzenia do podtrzymywania funkcji życiowych noworodków w stanach zagrożenia życia. Urządzenie kosztuje ponad 75 tys. złotych. Informacja ta jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych przez Polaków.

„Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wolsztynie Oddział Neonatologiczny w porozumieniu ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Szpitala Powiatowego im. dr Roberta Kocha w Wolsztynie organizuje zbiórkę pieniędzy na zakup respiratora Babylog VN 800. Urządzenie służy do podtrzymywania funkcji życiowych noworodków w stanach zagrożenia życia” – czytamy w piśmie, które podpisał dyrektor placówki Karol Mońko.

„Sprzęt ten będzie obsługiwany przez lekarzy z Oddziału Neonatologicznego SPZOZ w Wolsztynie. Z pewnością zwiększy optymalnie bezpieczeństwo na najwyższym standardzie neonatologicznym” – dodano w komunikacie.

Internauci komentują zbiórkę pieniędzy 

To może oddać ludziom ich 190 mld zł (budżet na ochronę zdrowia) i sami sobie kupią potrzebne usługi i ubezpieczenie a prywatne placówki zainwestują w sprzęt

A rząd robi nic. Żadnych zmian, reform, propozycji poprawy sytuacji.

Jak to żadnych zmian? Przecież Kotula ostatnio tańczyła walcząc o czyjeś prawa, niedługo każdy pies będzie miał PIESEL i co również ważne będziesz mógł wejść do sejmu z psem.

Najważniejsza pigułka dzień po i je*** PiS

Nie żyje 11-miesięczna dziewczynka. W szpitalu nie było sprzętu do resuscytacji

Przypomnijmy, że w czerwcu 11-miesięczna dziewczynka zmarła na oddziale pediatrycznym Mazowieckiego Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku. TVN24 ujawnił, że na oddziale zabrakło odpowiedniego sprzętu do resuscytacji. Więcej na ten temat pisaliśmyTUTAJ

 

 

źródło: TVN24, spzozwolsztyn.pl
Oprac. Łukasz Dudek