Pościg za nieletnim motocyklistą w Zendku. Policja publikuje nagranie

fot. KPP Tarnowskie Góry

We wtorek przed godziną 20:00 w Zendku, funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego tarnogórskiej komendy po pościgu zatrzymali nieletniego motocyklistę i pasażera. Największym ich wykroczeniem było niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, za co odpowiedzą w sądzie rodzinnym.

Patrolujący rejon policjanci zauważyli na ulicy Głównej w Zendku (gm. Ożarowice) motocykl z dwiema osobami. Zwrócili uwagę na brak tablicy rejestracyjnej oraz na fakt, że pasażer nie miał założonego kasku ochronnego. Funkcjonariusze włączyli sygnały w radiowozie, dając kierującemu polecenie do zatrzymania się. Kierujący zignorował sygnały i przyspieszył, próbując uciec.

Nagranie z pościgu 

Pościg trwał kilka minut, aż do momentu, gdy na ulicy Jasionek patrol zatrzymał uciekinierów. Okazało się, że byli to dwaj mieszkańcy Zendka w wieku 15 i 16 lat. Poza niezatrzymaniem się do kontroli, jechali pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Dodatkowo motocykl marki Defender, którym się poruszali, nie był zarejestrowany w Polsce i nie posiadał opłaconej obowiązkowej składki ubezpieczenia OC.

fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry