Poseł Głogowski zaczął weekend od rozwieszania plakatów w Tarnowskich Górach

fot. Tomasz Głogowski/Facebook

Poseł Platformy Obywatelskiej mieszkający w Tarnowskich Górach rozpoczął weekend od rozwieszania plakatów, które mają za zadanie informować, że Prawo i Sprawiedliwość jest odpowiedzialne za drożyznę w Polsce.

„PiS = Drożyzna” – plakaty z takim napisem rozwieszał w piątek w tarnogórskich dzielnicach poseł Tomasz Głogowski.

Te twierdzenie zawiera pewne ziarno prawdy, ale nie jest całkowicie zgodne z rzeczywistością, ponieważ za drożyznę odpowiada również Platforma Obywatelska, która popierała wiele niekonstytucyjnych obostrzeń pandemicznych.

Dodruk pieniądza

To właśnie zamknięcie gospodarki przyczyniło się do znacznego dodruku pieniądza, co z kolei osłabiło naszą walutę. Zwiększona ilość papierowych banknotów na rynku powoduje, że tracą one na wartości, co prowadzi do wzrostu cen. Oto cała tajemnica drożyzny, za którą odpowiada zarówno większość opozycji, jak i rządzący PiS. Nie jest to oczywiście jedyny aspekt odpowiedzialny za wysokie ceny w sklepach, jest on jednak kluczowy.

„Weekend warto dobrze zacząć. Objechaliśmy rano z Krzyśkiem i Sebastianem kilka tarnogórskich dzielnic, klejenie przebiegło sprawnie. W pakiecie dostaliśmy mnóstwo sympatycznych reakcji ludzi” – napisał Głogowski w mediach społecznościowych.

źródło: Facebook