Posłanka Dziuk gratuluje. Więcej towarów z komunistycznych Chin

Komunistyczny Jedwabny Szlak rozwija się w Polsce. Pierwszy pociąg z 45 kontenerami z Chin, po 12 dniach dojechał do terminala logistycznego w Sławkowie w woj. śląskim.

Posłanka Barbara Dziuk (PiS), cieszy się, że pierwszy pociąg z komunistycznych Chin, wjechał do Polski szerokim torem, bez przeładunku na granicy. Pociąg przejechał blisko 9,5 tys. kilometrów.

Do wpisu posłanki odniosła się Hanna Shen, dziennikarka polskich mediów mieszkająca na Tajwanie.

Gratulacje wtedy, gdy pociągi z pełnymi kontenerami polskich towarów idą do Chin….na razie deficyt w handlu z Chinami rośnie, chińska agentura się w RP panoszy a wydarzenia na świecie pokazują ogromne zagrożenia ze strony Nowego Jedwabnego Szlaku. 

Dziennikarka w swoim wpisie zwraca uwagę na ujemną wymianę handlową między Polską a Chinami. 

Bilans wymiany handlowej między Polską a Chinami jest dla nas fatalnie ujemny. Eksperci mówią, że potrzebujemy dobrej strategii promocyjnej, inaczej ten deficyt będzie się pogłębiał. Kurczakami i bursztynem nie zawojujemy rynku drugiej gospodarki świata — pisze „Gazeta Wyborcza” w artykule z 2019 roku.

Chiny zalewają Polskę towarami za 103 mld zł. W tym czasie Polska wysyła do tego komunistycznego reżimu towary za 9 mld zł. Jest to ogromna przepaść, bardzo często sterowana przez władzę państwa środka. Komuniści nie chętnie otwierają się na większy import zewnętrzny.

Nie rozumiemy, że Nowy Jedwabny Szlak to nie jest tylko współpraca gospodarcza. Za tym może przyjść armia chińska. Z chińskimi inwestycjami przychodzą pożyczki, które uzależniają dane państwo — mówiła Hanna Shen, w wywiadzie dla Polskiego Radia 24.

 

Przygotował:
ŁUKASZ DUDEK 

 

 

źródło: businessinsider.com.pl, polskieradio24.pl, twitter