Potężny pożar w powiecie tarnogórskim! Silny wiatr podsyca ogień

W Miasteczku Śląskim od kilku godzin płoną lasy w kilku miejscach. Najgorsza sytuacja aktualnie jest kilkaset metrów od pobliskiej huty cynku i ołowiu. Silny wiatr potęguje ogień. Na miejscu pracuje ponad 40 zastępów straży pożarnej. 

Do pożaru doszło dzisiaj po południu. Początkowo ogień objął teren w pobliżu dwóch stacji benzynowych, jednak tu sytuacja jest już opanowana. Zadymienie było tak duże, że ruch na drodze wojewódzkiej 908 w kierunku Kalet jest wstrzymany. Utrudnienia są odczuwalne również na trasie Świerklaniec – Żyglin.

Ze względu na silne zadymienie drogi policja wstrzymała ruch

czytelnik

Wiatr podsyca ogień 

– DW 908 i 912 Miasteczko Śląskie kierunek Świerklaniec z Żyglina i w stronę Tarnowskich Gór jest wyłączona z ruchu, ze względu na duże zadymienie. Nie wpuszczamy pojazdów dla bezpieczeństwa – przekazał nam Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Na miejscu pracują jednostki straży pożarnej niemal z całego powiatu tarnogórskiego. Do akcji gaśniczej zadysponowano helikopter. Przed strażakami dużo pracy. Warunki są fatalne, jest bardzo sucho i wieje silny wiatr.

Transmisja na żywo 

Zobaczcie zdjęcia 

Stacja benzynowa zabezpieczana przez strażaków 

Kilkaset metrów od huty „Miasteczko Śląskie” 

Strażacy z OSP Żyglinek pompują wodę 

Tak wyglądał parking przy stacji benzynowej