„Nie jest panu wstyd?” Premier odpowiada na nasze pytania

W czwartek województwo śląskie odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Na stadionie miejskim w Częstochowie odbyła się konferencja prasowa. Zadaliśmy mu dwa pytania. Odpowiedzi dają do myślenia. 

Redakcja: W 2020 roku poparł pan Fit for 55. Czy nie jest panu wstyd? – zapytaliśmy.

– Szanowni Państwo, to jest taki element dezinformacji i manipulacji, którą niektórzy wprowadzają do przestrzeni publicznej. Także i w tym pytaniu jest zawarta pewna teza – mówił Morawiecki.

– Otóż Polska nigdy nie poparła żadnego pakietu „Fit for 55”. Jest to pakiet, który jest realizowany poprzez dyrektywy europejskie, które my uważamy, że w większości powinny być rozstrzygane poprzez zasadę jednomyślności – kontynuował.

„To fakty”

Odpowiedź premiera cytowały największe portale informacyjne. Wypowiedź skomentował również  Zbigniew Ziobro, lider Suwerennej Polski.

– Niestety poparła. 11 grudnia 2020 r. Rada Europejska podjęła decyzję o Fit for 55. Polska miała możliwość weta, ale premier Mateusz Morawiecki jednoosobowo – bez udziału Rady Ministrów – zgodził się na forsowane przez Niemcy i Donalda Tuska drastyczne zaostrzenie pakietu klimatycznego – napisał Zbigniew Ziobro.

– Stało się to przy zdecydowanym sprzeciwie Solidarnej Polski. To nie dezinformacja, tylko fakty. Teraz ten błąd musimy naprawić. Ufam, że uda się to naszej koalicji – Zjednoczonej Prawicy – w kolejnej kadencji parlamentu. Inaczej drastyczne unijne zakazy i nakazy wpędzą nas w ubóstwo, a nasza gospodarka będzie rujnowana – dodał prokurator generalny.

Kolejne nasze pytanie

Redakcja: Minister zdrowia Adam Niedzielski w czasie koronawirus zdewastował służbę zdrowia. Dlaczego nadal jest ministrem? 

„Tutaj pan redaktor drugi raz zadał pytanie i drugi raz zadał pytanie takie, które zakłada pewną rzeczywistość alternatywną. Z jego punktu widzenia może to tak wyglądać, z mojego punktu widzenia wygląda to kompletnie inaczej, dlatego szkoda się w ogóle odnosić do tak zadanego pytania. „

Dziesiątki tysięcy nadmiarowych zgonów to alternatywna rzeczywistość? Dewastacja służby zdrowia w czasie popularnego wirusa to niestety fakty. Afera z ukraińskimi produktami doprowadziła do dymisji ministra rolnictwa. W czasie pandemii tych afer i zaniedbań było całkiem sporo, jednak minister zdrowia Adam Niedzielski nadal jest ministrem.

źródło: tarnogorski