Premiera nowych wiadomości w TVP. Lawina komentarzy

screen TVP

W czwartek na antenie TVP 1 zadebiutowała nowa odsłona programu informacyjnego „Wiadomości” TVP, pod nazwą „19:30”. Zaraz po emisji w mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja, w której widzowie wyrażali swoje opinie na temat jakości programu.

„Nowe 'Wiadomości’ (czy właściwie nie wiadomo co, bo nazwa nie została wyraźnie pokazana) oceniam w skali szkolnej na 2. Materiał o TVP na 1. Podobnie materiał o KPO. W obu przypadkach właściwie nie pokazano stanowiska drugiej strony, temat KPO zrobiono propagandowo i po łebkach” – ocenił publicysta Łukasz Warzecha.

„Jeśli w tonie zachwytu pokazano wariatów, którzy trąbili przez kilka lat pod TVP, to przynajmniej należało odpytać tych, którzy jej na ulicy bronią. Podobnie nie zrelacjonowano wątpliwości prawnych w sprawie panów Wąsika i Kamińskiego. Poza tym koszmarna nuda, omijanie tematów trudnych. A to jest dopiero początek i obawiam się, że z czasem będzie gorzej. Czyli – jak mówiłem” – dodał dziennikarz.

 

W sieci pojawiły się również głosy pełne nadziei. Niektórzy użytkownicy zauważyli, że w programie „19:30” nie padła żadna krytyka wobec partii PiS. Dodatkowo, w materiale został zaprezentowany fragment wypowiedzi Sławomira Mentzena, polityka Konfederacji, który podczas debaty nad budżetem w Sejmie krytykował rząd Tuska.  Nowe wiadomości poprowadził dziennikarz z województwa śląskiego Marek Czyż.

 

 

 

źródło: Media społecznościowe