Próba zabójstwa w Tarnowskich Górach. Dźgnął nożem nastolatka

fot. KPP Tarnowskie Góry

50-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór chciał zabić 19-latka? Do zdarzenia doszło w Parku Hutnika w dzielnicy Strzybnica. Zatrzymanemu grozi dożywocie. 

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. W sobotę po godzinie 19:00 policjanci otrzymali informację, że w parku przy ulicy Płonki doszło do awantury, w trakcie której miał zostać zraniony nożem młody mężczyzna.

– Na miejsce od razu ruszyli mundurowi z prewencji i wywiadowcy, którzy zastali tam rannego 19-letniego tarnogórzanina. Wstępne ustalenia wskazywały, że w trakcie sprzeczki w parku, 50-latek z Tarnowskich Gór przypadkowo zranił nożem młodszego kolegę, z którym pił wcześniej alkohol – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Nastolatek został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. W sprawie zatrzymano 50-latka.

– Kilkadziesiąt minut później, po wyjściu ze szpitala, przesłuchany został pokrzywdzony oraz świadek zdarzenia. Całość zgromadzonego materiału dowodowego rzuciła zupełnie inne światło na całą sprawę. Zamiary, którymi kierował się sprawca oraz niebezpieczne narzędzie, jakiego użył, spowodowało zmianę wcześniejszej kwalifikacji – uszkodzenia ciała, na usiłowanie zabójstwa – dodaje sierż. szt. Kamil Kubica.

Tarnogórzaninowi grozi dożywotni pobyt w więzieniu. Sąd podjął decyzję o tymczasowym areszcie.

fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry