Prezydent Bytomia: trzymamy rękę na pulsie

fot. UM Bytom

Do Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu trafiły dwie osoby u których podejrzewano zachorowanie na koronawirusa. U jednej z nich już znamy wynik testu, który wykluczył obecność wirusa w organizmie. Wynik drugiego testu poznamy w czwartek rano.

Próbki, które zostały pobrane u pacjentów zostały przekazane do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach. Osoby u których podejrzewano zachorowanie na koronawirusa zostały objęte stałą opieką lekarską w bytomskim szpitalu.

– Do Szpitala Specjalistycznego nr 1 trafiło dwóch pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Działamy zgodnie z procedurami i trzymamy rękę na pulsie. Nasze szpitale są przygotowane na przyjęcie pacjentów z podejrzeniem zakażenia. Proszę was o rozwagę, a przede wszystkim przestrzeganie podstawowych zasad higieny – pisze na swoim profilu prezydent Bytomia.

– Wszystkie procedury w naszym mieście zadziałały prawidłowo. Nasz szpital, dysponujący 60 łóżkami,  jest przygotowany na przyjęcie pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Apeluję również do mieszkańców o zachowanie spokoju oraz przestrzeganie przede wszystkim zasad higieny – mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Informujemy, że do Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu trafiły dwie osoby u których podejrzewano zachorowanie na…

Publiée par Miasto Bytom sur Mercredi 4 mars 2020

Dzisiaj, 4 marca w Urzędzie Miejskim w Bytomiu odbyło się spotkanie przedstawicieli Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, z udziałem m.in.: władz miasta, służb miejskich, straży pożarnej, Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytomiu. Jego tematem były nie tylko wdrożone już procedury związane z zagrożeniem koronawirusem i metody zapobiegania jego rozprzestrzenianiu, ale również rozmawiano na temat aktualnej sytuacji związanej z wystąpieniem podejrzenia koronawirusa u dwóch pacjentów bytomskiego szpitala.

 

 

źródło: UM Bytom