Prokuratura zawiesza śledztwo w sprawie Jacka Jaworka

fot. Arch. Policji

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie zawiesiła śledztwo przeciwko 54-letniemu Jackowi Jaworkowi, podejrzanemu o zabójstwo trzech osób – przekazał w czwartek Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury.

Przypomnijmy, że do morderstwa doszło 10 lipca 2021 roku w miejscowości Borowce k. Częstochowy. Poszukiwany jest nieuchwytny.

„Z powodu ukrywania się przez podejrzanego Jacka Jaworka przed organami ścigania prokurator wydał postanowienie o zawieszeniu śledztwa. Zawieszenie postępowania oznacza, że w sprawie, z uwagi na zebranie pełnego materiału dowodowego, nie są wykonywane czynności procesowe” – przekazała prokuratura.

Nadal jednak będą kontynuowane czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania podejrzanego.

„W postępowaniu przesłuchano ponad 100 świadków, w tym mieszkańców miejscowości Borowce, rodzinę i znajomych podejrzanego oraz inne osoby, które mogłyby mieć wiedzę o przedmiotowym zdarzeniu, miejscu pobytu podejrzanego oraz jego sytuacji rodzinnej. W śledztwie uzyskano także kilkanaście opinii biegłych m.in. z zakresu genetyki sądowej, informatyki, daktyloskopii, broni i amunicji, badań chemicznych, fonoskopii i badań poligraficznych. Ponadto uzyskano materiał dowodowy, o który zwrócono się w ramach międzynarodowej pomocy prawnej do władz Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Niemiec, Cypru i Irlandii” – relacjonuje Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury.

 

 

źródło: gov.pl