Rozpoczął się wielki marsz w Warszawie. Dziesiątki tysięcy osób na ulicach

fot. screen PiS/Facebook

Przed budynkiem Sejmu odbywa się manifestacja pod nazwą „Protest Wolnych Polaków”. Demonstranci trzymają flagi z napisami wyrażającymi solidarność z Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem. Wykrzykują hasła takie jak „Bóg, Honor, Ojczyzna” i „Wolne Media”.

Pojawiają się pierwsze szacunki, że w manifestacji może brać udział nawet 200 tys. osób.  W sieci pojawiają się nagrania, na których widać morze biało-czerwonych flag.

Zobaczcie nagranie

– Im chodzi o przeprowadzenie takiego planu, który oznacza praktyczną likwidację naszej Ojczyzny jako państwa polskiego. To są te plany europejskie, plany nowej konstrukcji Unii Europejskiej – mówił do tłumu prezes Jarosław Kaczyński. 

– Ci najsilniejsi życzą sobie tego, żeby cała Unia Europejska została im bezpośrednio podporządkowana. To groza! Mamy w Polsce stracić wszelkie uprawnienia! Nie ma na to naszej zgody! Chce się przejąć nasze zasoby, które mamy w Banku Narodowym, stąd atak na prezesa NBP. Oni to wszystko mają zaplanowane! Polska jest dzisiaj krajem niezwykle atrakcyjnym, jeśli chodzi o inwestycje. Bronimy Polski, przed tym ideologicznym nieszczęściem i przed tym, że wraca dzisiaj niemiecki imperializm, jeden z polityków niemieckich – Weber powiedział, że popiera wszystkie działania władz Polski. To bardzo znamienne – dodał Kaczyński.

 

 

fot. PiS/X.com

 

źródło: X.com