Protest związków zawodowych w Dino. „200 zł premii nie można nazwać docenieniem”

Sklep Dino, fot. tarnogorski.info

Od wczoraj markety Dino otwarte są do godz. 24.00. Związek zawodowy OZ NSZZ Solidarność w Dino Polska sprzeciwia się i wnosi odwołanie do decyzji o nowych godzinach otwarcia marketów.

„Składamy sprzeciw i wnosimy o odwołanie tej decyzji. Pracownicy rozumieją wyjątkowość sytuacji epidemii i dlatego nie brali zwolnień L4 czy opieki nad dziećmi do lat 8, oczekiwali też docenienia przez pracodawcę w formie premii absencyjnej.

Jednakże czarę goryczy przelało to, iż pracodawca nie tylko nie docenił tego, bo 200 zł premii absencyjnej nie można nazwać docenieniem, kiedy pracownicy musieli domagać się środków ochrony osobistej i przestrzegania przepisów wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia” – czytamy na profilu społecznościowym „Związki Zawodowe NSZZ Solidarność Dino Polska S.A”.

 

Dalej Mariola Bielak, przewodnicząca OZ NSZZ „S”  Dino Polska S.A pisze:

„Czy wzięto pod uwagę, że po godzinie 24.00 nie kursuje komunikacja, a w miastach markety znajdują się na ich obrzeżach i trudno wracać pieszo o północy samotnym kobietom. Państwo narażacie zdrowie i życie pracowników z chęci zysków kosztem pracownika. […]

Wnosimy o wyjaśnienie zachowania niektórych Kierowników Regionalnych i Liderów, którzy straszą pracowników na l4 i tych na opiece nad dzieckiem, iż po powrocie mogą sobie szukać nowej pracy, bo na ich miejsce jest plik CV.

Jest to karygodne i godne potępienia, ponieważ jest to sytuacja epidemii i pracownicy w pierwszej kolejności muszą zapewnić swoim dzieciom opiekę w przypadku zamknięcia przedszkoli i żłobków, a nie wysłuchiwać niewybrednych komentarzy ze strony zwierzchników” – czytamy na profilu związku.

Jakie jest stanowisko Dino w tej sprawie?

Niestety nie wiemy, rzecznik prasowy od rana ma wyłączony telefon.

Dzisiaj rano media obiegła informacja, że u pracownika sklepu Dino potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Sklep w Tomaszowie Mazowieckim został zamknięty, a sanepid szuka klientów. 

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tomaszowie Mazowieckim prosi o zgłoszenie się telefonicznie lub mailowo osób, które w dniach 6.04-9.04.2020 w godz od 6:30 do 14:30 dokonywały zakupów w sklepie Dino przy ul. Białobrzeskiej” – przekazuje tomaszowski sanepid.

Wydłużone godziny pracy!!!W związku z tym wysłano pismo ze sprzeciwem do pracodawcy .W związku z przesłaniem na…

Publiée par Związki Zawodowe NSZZ Solidarnosc Dino Polska S.a sur Mardi 14 avril 2020

PISMO DO DINO POLSKA S.ADzień dobry!W związku z wydłużeniem czasu pracy marketów Dino Polska S.A i informacjami…

Publiée par Związki Zawodowe NSZZ Solidarnosc Dino Polska S.a sur Mercredi 15 avril 2020

 

 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK

 

źródło: Związki Zawodowe NSZZ Solidarnosc Dino Polska S.A