Prymas Polski: Zaszczepienie jest aktem miłości

fot. Radio Maryja/YouTube

Prymas Polski abp Wojciech Polak zaapelował do wiernych na Jasnej Górze, aby się zaszczepili preparatem na COVID-19.  

„Za papieżem Franciszkiem Kościół powtarza dzisiaj, że w obliczu trwającego wciąż zagrożenia epidemiologicznego, zaszczepienie jest aktem miłości i aktem miłości jest przyczynianie się, żeby większość z nas się zaszczepiła” – mówił podczas homilii abp Wojciech Polak.

Nie wszyscy duchowni podzielają słowa arcybiskupa

Niecałe 40 km od Częstochowy, w niewielkiej miejscowości w gminie Żarki, ks. Danie Galus mówił kilka dni wcześniej: „Kościół został wmieszany w propagandę”.

– Módlmy się, niestety kościół został wmieszany w tą propagandę, w tą politykę covidowo-szczepionkowo-wirusową. W niektórych miejscach, parafiach, są tak zwane punkty szczepień, kościół powinien być jak najdalej od tego – twierdzi.

ZOBACZ: Ksiądz prosi wiernych, aby nie przyjmowali eksperymentalnych preparatów

Dalej ksiądz zwraca uwagę, że nikt nie bierze odpowiedzialności za możliwe skutki uboczne. „Ani państwo, ani firmy, które produkują te tak zwane szczepionki” – zaznacza.

„Trzeba o tym mówić. Ja jako kapłan mam obowiązek o tym mówić. To nie jest z mojej strony jakaś forma uprawiania polityki, propagandy. To nakazuje mi sumienie, serce, to nakazuje mi duch święty, żeby wam o tym mówić” – oznajmił ksiądz Galus.