Pseudokibice przyjechali do Nakła Śląskiego. W aucie mieli kominiarki, narkotyki i farby w sprayu

fot. policja

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 27 lat, którzy przewozili w samochodzie narkotyki, kominiarki i farby w sprayu. 

Policjanci z Radzionkowa otrzymali zgłoszenie, że do Nakła Śląskiego przyjechało kilkanaście aut, którymi podróżowały zamaskowane osoby. Mężczyźni, związani ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn, mieli malować sprayami ściany budynków. Na miejsce skierowano policjantów z Radzionkowa, Tarnowskich Gór oraz katowickiego oddziału prewencji.

 

Na ulicy Głównej policjanci zatrzymali do kontroli dwa samochody. Pozostali zdążyli rozjechać się w różnych kierunkach. Legitymowani, to mieszkańcy Mikołowa, Zabrza i Tarnowskich Gór.

W samochodzie znaleziono marihuanę, tabletki ecstasy, kominiarki, ochraniacze na szczękę oraz farby w sprayu. W związku z podejrzeniem posiadania zabronionych substancji, stróże prawa zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 27 lat.

Po nocy spędzonej w policyjnej celi, jednemu z nich przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych, za co grozi do 3 lat więzienia.

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry