Bytom: Skarbnik żąda od radnego z PiS przeprosin. Rady chce odwołać skarbnik

fot. UM Bytom, Maciej Bartków/facebook

Bytomski klub radnych Prawa i Sprawiedliwości wydał oświadczenie ws. zachowania Ewy Tomczak, skarbnik miasta.

Z kolei skarbnik miasta poprzez kancelarię adwokacką wzywa Macieja Bartkowa,  szefa PiS w Bytomiu „do zaniechania naruszeń dóbr publicznych”.

Tomczak oczekuje przeprosin za nazwanie jej „prostakiem”.

Chodzi o wpis z 15 lipca:

„(..) wzywam Pana do:
– niezwłocznego zaprzestania naruszania dóbr osobistych mojej mocodawczyni poprzez nazywanie jej na portalu społecznościowym Facebook „PROSTAKIEM” i usunięcia wpisu zamieszczonego na Pana profilu w dniu 15 lipca 2020r. o godzinie 20:51 (..)” – czytamy w piśmie kancelarii adwokackiej, która reprezentuje bytomską skarbnik.

ZOBACZ: „Skarbnik miasta miota na Facebooku ch… na lewo i prawo”

Skarbnik miasta miała zamieścić w mediach społecznościowych wpis, który zdaniem działaczy prawicowego ugrupowania, mógł naruszyć art. 141 Kodeksu Wykroczeń, który mówi: „Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany”.

Oświadczenie bytomskiego klubu radnych PiS.

„W dniu 15 lipca br. Skarbnik Miasta Pani Ewa Tomczak udostępniła na swoim profilu na portalu facebook skandaliczny, pełen prymitywnych wulgaryzmów wpis, komentujący wynik wyborów prezydenckich. W jego treści, autor nawoływał do podziału Polski na dwa odrębne kraje, a kończąc go zwrócił się do wyborców Andrzeja Dudy, wulgarnym zwrotem: „sp….cie” (w oryginale bez wykropkowania)” – czytamy w oświadczeniu.

„Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości oświadcza, iż nie akceptuje takiego zachowania. Przypominamy, iż pracownik samorządowy, zgodnie z zapisami ustawy o pracownikach samorządowych, zobowiązany jest do „zachowania się z godnością w miejscu pracy i poza nim” – dodają działacze prawicowego ugrupowania.

„Ze zdziwieniem konstatujemy, że Pani Ewa Tomczak, za swoje zachowanie, do dzisiaj nie przeprosiła ponad 10 mln wyborców Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w tym kilkadziesiąt tysięcy bytomian. Uznajemy takie działania za niedopuszczalne i kompromitujące nie tylko samą Skarbnik Miasta, ale cały bytomski samorząd. Dlatego też wzywamy Skarbnik Miasta Bytomia do wycofania się ze swoich słów oraz natychmiastowych przeprosin. Do tego czasu, Klub Radnych PiS w Bytomiu nie widzi możliwości współpracy ze Skarbnik Miasta Bytomia.

Oświadczenie podpisał Alfred Pyrk, przewodniczący klubu radnych PiS w Bytomiu i radny Maciej Bartków, przewodniczący bytomskiego PiS.

 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK 

 

 

źródło: PiS Bytom