Radzionków: Wybiegła ze sklepu z wypchanymi po brzegi torbami

fot. KPP Tarnowskie Góry

Policjanci z tarnogórskiej komendy zatrzymali dwie mieszkanki Bytomia. Złodziejki z dwóch sklepów ukradły towar warty ponad 4 tys. złotych. 

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 13.00 w Radzionkowie przy ulicy Kużaja. Na policję zadzwonił świadek, który widział, jak kobieta z wypchanymi po brzegi reklamówkami, wybiegała ze sklepu i wsiadła do miejskiego autobusu.

„Dzięki tej informacji dzielnicowi z Radzionkowa mogli szybko zatrzymać uciekinierkę i jej wspólniczkę, która odeszła z miejsca kradzieży w innym kierunku i potwierdzili kradzież. Jak się później okazało 35-letnia mieszkanka Bytomia wspólnie ze swoją znajomą w tym samym wieku, okradła dwa sklepy” – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Kobiety ukradły artykuły przemysłowe, obuwnicze, tekstylne, odzieżowe oraz zabawki warte ponad 4000 złotych. Skradziony towar wrócił do sklepów. To jednak nie koniec, ponieważ w czasie przeszukania miejsc zamieszkania złodziejek, znaleziono kolejne artykuły pochodzące z przestępstw.

Zatrzymanym grozi do pięciu lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

fot. KPP Tarnowskie Góry

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 5 tys. zł.

fot. KPP Tarnowskie Góry

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry