Rafał Piech zawierzył miasto i ruch PJJ miłosierdziu Bożemu. Głos mu się łamał

Prezydent Siemianowic Śląskich zawierzył miasto i ruch Polska Jest Jedna miłosierdziu Bożemu. Akt zawierzenia został odczytany 17 sierpnia w krakowskim kościele w Łagiewnikach. Podczas odczytywania aktu samorządowcowi łamał się głos. 

„Panie Jezu, klęczę dzisiaj przed Tobą z moimi współpracownikami, z działaczami ruchu Polska Jest Jedna, liderami” – zaczął prezydent Rafał Piech i dodał, że jest tutaj w 20. rocznicę zawierzenia Bogu całego świata przez papieża Jana Pawła II.
„Proszę wysłuchaj tych próśb i otwórz serca Polaków. Bo to jest ten moment, ostatnia chwila, bo już wiemy, że idzie Twoja sprawiedliwość” – mówił tuż przed odczytaniem aktu.

„Ja, Rafał Piech, prezydent miasta Siemianowice Śląskie oraz przewodniczący ruchu Polska Jest Jedna zawierzam dziś zupełnie i całkowicie, świadomie i dobrowolnie Twemu nieskończonemu miłosierdziu miasto Siemianowice Śląskie, ruch Polska Jest Jedna, polskie rodziny, małżeństwa, wszystkich Polaków oraz całą Polskę” – mówił prezydent Rafał Piech.
„Mając bezgraniczną ufność w Twoje Miłosierdzie, proszę Boże Trójjedyny, wylej w tym jakże trudnym dla nas czasie zdroje Twojego Miłosierdzia na nasze dzieci, rodziny, małżeństwa, miasta, Kościół oraz całą Polskę. Oby wszyscy Polacy poznali zawczasu nieskończoną głębię Twego Miłosierdzia, zaufali Mu i wysławiali Je na wieki” – dodał.
„Z całą pokorą, ufnością i uległością wobec Twojej Najmiłosierniejszej Woli oddaję Ci siebie, moją rodzinę, misję , moje ciało, duszę i ducha, całą moją istotę, życie w czasie i w wieczności; przeszłość, teraźniejszość i przyszłość; rozum, uczucia i pragnienia; wszelkie zmysły, władze i prawa; wolę i wolność moją; wszystko, czym jestem, co posiadam i co mnie stanowi” – brzmi kolejny fragment „Aktu zawierzenia Bożemu miłosierdziu”.
źródło: PJJ, tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek