Razem dla Piotrusia. Zebrali blisko 40 tys. złotych!

fot. Orzech Pomaga/Facebook

W sobotę na boisku w Orzechu odbyła się akcja charytatywna „Razem dla Piotrusia”. Organizatorzy poinformowali, że udało się zebrać rekordową kwotą. W puszkach znalazło się blisko 40 tys. złotych. 

„Komitet społeczny spotkał się, aby wstępnie policzyć zebraną kwotę. Dziękujemy Wam, że macie tak ogromne serca. To nasz wspólny sukces!!! Działamy dalej. Ostateczna kwota będzie podana w późniejszym terminie, ponieważ od środy wznawiany licytacje. Dziś w skarbonkach było 38 682.80 zł i 2 euro” – czytamy na profilu Orzech Pomaga.

W ubiegłym roku klub sportowy OKKS podczas akcji „Orzech dla Oliwki” zebrał prawie 25 tys. złotych.

6-letni Piotruś jest mieszkańcem Orzecha. Lekarze zdiagnozowali u niego wadę genetyczną, która jest odpowiedzialna za dystrofię mięśniową, przez co wymaga stałej, intensywnej rehabilitacji, ciągłej farmakoterapii oraz specjalistycznej opieki medycznej. Mieszkańcy postanowili pomóc.

Akcja charytatywna „Razem dla Piotrusia” to inicjatywa grupy mieszkańców gminy Świerklaniec związanych z Orzechem, którzy co roku organizują akcje charytatywne na rzecz najbardziej potrzebujących osób z okolicy.

W tym roku czwórka mieszkańców Orzecha -Justyna Kotalczyk – zaangażowana w akcje charytatywne aktywistka, Michał Nolewajka – Sołtys Orzecha, Sebastian Nowak – wicestarosta powiatu tarnogórskiego i Grzegorz Zadęcki – pełnomocnik zarządu klubu OKKS i dyrektor MOSiR Radzionków utworzyli Komitet Społeczny, dzięki któremu możliwa była zbiórka datków na rzecz 6-letniego Piotrusia chorującego na dystrofię mięśniową. Współorganizatorem akcji była również Gmina Świerklaniec.

Nagranie z występu akrobatycznego