Rekordowy samozbiór truskawek. Zebrano wszystkie owoce. Rolnik zaprasza w czwartek

fot. FIT DRONE, mat. prywatny edit tarnogorski

Niedzielny samozbiór truskawek w Księżym Lesie w gminie Zbrosławice zakończył się ogromnym sukcesem. Osoby z całego województwa śląskiego przybyły do powiatu tarnogórskiego, by wziąć udział w tej wyjątkowej okazji. Pierwszego dnia nieoczekiwanie zebrano wszystkie owoce z wyznaczonego pola. Następy samozbiór odbędzie się w czwartek. 

Na polu można było spotkać liczne rodziny, które po godzinie 17:00 zdążyły zebrać niemal wszystkie dojrzałe truskawki z wyznaczonego obszaru. Rolnik zaprasza ponownie w czwartek.

–  Samozbiory udane, pogoda dopisała. Przez najbliższe dwa dni nie ma potrzeby wchodzić na pole, ponieważ dzisiaj zebrano wszystkie dojrzałe owoce. Serdecznie zapraszamy w środę – oznajmił pan Manfred, właściciel plantacji.

Frajda dla dzieci 

– Mojej pięcioletniej córce zajęło tylko dziesięć minut, aby zebrać ten koszyk truskawek – mówi pan Bogdan, tata Marysi.

fot. Arch. prywatne

„Bardzo fajna nauka dla dzieci. Aby produkt był na półce trzeba go zebrać i jak się okazuje nie jest to łatwa praca (nie mówię tutaj o zbieraniu mechanicznym). Syn zadowolony i świadomy w jaki sposób truskawka jest zbierana, aby była dostępna w marketach. Frajda nauka i super spędzony czas” – napisała jedna z uczestniczek samozbioru.

Kolejne samozbiory w czwartek 

Zasada zbrosławickich samozbiorów jest prosta. Każdy przychodzi, je tyle ile chce, a to co uzbiera, płaci 9 zł za kilogram. W razie pytań można dzwonić bezpośrednio do rolnika: 605-313-099. Podajemy również adres: ul. Wiejskiej 53, Księży Las w gminie Zbrosławice.

Rozmowa z plantatorem 

Zobaczcie zdjęcia 

fot. Damian Kopaczos

fot. FIT DRONE

 

 

źródło: Tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek 

 

AKTUALIZACJA 12.06.2023
GODZ. 11:00