Restauracja zaprasza wszystkich bez limitu. „W Tako segregujemy śmieci, nie ludzi”

TACO SUSHI/Facebook

Bydgoska restauracja „Tako” na swojej witrynie zmieściła kartkę z napisem: „W Tako segregujemy śmieci, nie ludzi”. Internauci bardzo pozytywnie zareagowali na takie podejście restauratora. 

Hasło nawiązuje do obostrzeń, które zostały ogłoszone w ostatnich dniach. Chodzi o limit osób, które mogą przebywać w jednym czasie w lokalu. Limit nie dotyczy osób zaszczepionych.

– Od 15 grudnia wprowadzamy limity 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Zamknięte będą dyskoteki, kluby – mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

TACO SUSHI/Facebook

Właściciel zaprasza wszystkich bez wyjątku

– Dla nas jest to forma segregacji medycznej, a jakakolwiek segregacja jest niezgodna z Konstytucją, tym bardziej, że ciężko nam segregować kogokolwiek i stosować certyfikaty, jeśli szczepienie nawet nie jest obowiązkowe. To jest absurd. Napis na witrynie jest naszą odpowiedzią – powiedział portalowi tarnogorski.info pan Krzysztof, właściciel restauracji Taco.

„I nic więcej dodawać nie trzeba. Byliśmy, jesteśmy i będziemy dla każdego” – czytamy na profilu restauracji. Lokal mieści się w Bydgoszczy przy ulicy Chodkiewicza 19b.