Restauracje otwarte dla zaszczepionych? Gowin: Jestem zwolennikiem takiego rozwiązania

Zdjęcie ilustracyjne fot. Sejm, Pixabay

Dzisiejsze słowa wicepremiera Jarosława Gowina dla wielu są szokujące. 

Podczas czwartkowej konferencji prasowej wicepremier był pytany, czy osoby zaszczepione mogłyby już w maju korzystać np. z restauracji.

Na to Gowin odpowiedział, że będzie to dyskutowane w rządzie, ale on sam jest „zdeklarowanym zwolennikiem takiego rozwiązania”

– Musimy wszyscy okazać solidarność z przedsiębiorcami, z reprezentantami tych branż. To jest polski kapitał. Jeśli chodzi o turystykę i gastronomię, to są często prężnie rozwijające się do roku 2020 firmy rodzinne i uważam, że skoro ktoś jest już po podwójnym szczepieniu, jest w pełni bezpieczny, nie może się sam zarazić ani zarazić innych, to tego typu osoby, z odpowiednimi certyfikatami, powinny móc zacząć korzystać z usług turystycznych i gastronomicznych – powiedział Jarosław Gowin.

Do tych słów odniósł się Sławomir Mentzen, jeden z liderów Konfederacji.

„Najbardziej przerażające jest to, że w mediach nie ma burzy, że Gowin opowiada się za wprowadzeniem tej segregacji. Czy dziennikarze byliby równie cicho, gdyby Gowin stwierdził, że homoseksualiści, ateiści i czarni powinni mieć zakaz wstępu do restauracji?” – napisał Mentzen na Twitterze.