Reuters rozpisuje się o Polsce: Kolejki jak za komuny w kraju, w którym króluje węgiel

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

O problemach z dostępnością węgla w Polsce rozpisuje się Reuters, jedna najbardziej znanych i największych na świecie agencji prasowych.

Reuters donosi, że choć w Polsce „króluje węgiel”, to w kolejce za surowcem przed kopalnią Bogdanka utworzyła się ogromna kolejka. Niektórzy stoją za naszym czarnym złotem nawet tydzień.

– W polskim upale późnego lata, dziesiątki samochodów i ciężarówek ustawiają się w kolejce do kopalni Bogdanka. Właściciele domów obawiający się zimowych niedoborów czekają dniami i nocami, by zaopatrzyć się w paliwo grzewcze w kolejkach przypominających czasy komunistyczne – opisuje Reuters.

 

Spółka Lubelski Węgiel Bogdanka poinformowała w sobotę o zmianach zasad sprzedaży detalicznej węgla. Zmiany wchodzą od poniedziałku.

„Informujemy, że od dnia 29 sierpnia 2022 r. (tj. poniedziałek) zostają zmienione zasady prowadzenia sprzedaży detalicznej dla gospodarstw domowych, w związku z czym prosimy o nieustawianie się w kolejce do zakupu węgla. Sprzedaż będzie prowadzona wyłącznie na zasadzie zapisów z planowanym terminem odbioru” – czytamy w komunikacie spółki.

 

 

źródło: Reuters, lw.com.pl. tarnogorski
Oprac. Redakcja