Rezygnacja większości RM. „Cuda się zdarzają”, „Szkoda, że czterech uparło się zostać”

fot. Krystian Maj/KPRM

Najważniejszą informacją dzisiejszego dnia jest niewątpliwie informacja o rezygnacji większość członków Rady Medycznej przy premierze. Trzynastu z siedemnastu członków złożyło rezygnację. Wiele osób nie kryje swojego zadowolenia. 

„Cuda się zdarzają. Obyście już nigdy nie wracali. Wystarczy kłamstw i manipulacji. 38 mln Polaków zostało oszukanych” – napisał Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

„Najwyższy czas na zmianę strategii i skuteczne działania, które zapewnią szybką pomoc chorym, niezależnie od statusu szczepiennego i od rodzaju choroby” – skomentowała posłanka Anna Maria Siarkowska (PiS).

„Rezygnacja większości Rady Medycznej to dobry pretekst do nowego otwarcia w tej kwestii i porzucenia przez rząd bezsensownego forsowania w Polsce sanitaryzmu, który skompromitował się już brakiem efektywności w innych państwach. Odwagi! Przestańcie płynąć z głównym nurtem” – napisał Krzysztof Bosak z Konfederacji. 

„I krzyżyk na drogę. Szkoda, że czterech uparło się zostać” – dziennikarz Łukasz Warzecha.

Pojawiają się głosy, że powinno być prowadzeone śledztwo ws. ewentualnych powiązań z koncernami farmaceutycznymi.

„W dniu 14 stycznia 2022 zwróciliśmy się do Pana Premiera o przyjęcie naszej rezygnacji z dalszego udziału w pracach Rady Medycznej do spraw COVID-19” – napisano w oświadczeniu.

Decyzja zapadła m.in. z uwagi na „brak wpływu rekomendacji na realne działania” i „wyczerpanie się dotychczasowej współpracy”. Rezygnacji nie złożył m.in. prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19.

Oświadczenie podpisali: prof. Robert Flisiak, prof. Magdalena Marczyńska, prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. Radosław Owczuk, prof. Iwona Paradowska, prof. Miłosz Parczewski, prof. Małgorzata Pawłowska, prof. Anna Piekarska, prof. Krzysztof Pyrć, prof. Krzysztof Simom, prof. Konstanty Szułdrzyński, prof. Krzysztof Tomasiewicz i prof. Jacek Wysocki.

 

 

źródło: Twitter, PAP