Rozpoczęcie roku szkolnego w gminie Świerklaniec

Fot. UG Świerklaniec

Dziś we wszystkich szkołach podstawowych w gminie Świerklaniec rozpoczął się rok szkolny 2019/2020. Wszyscy uczniowie naukę rozpoczęli w zmodernizowanych budynkach.

Największy remont przeszła szkoła podstawowa w Nowym Chechle, która w tym roku obchodzi swoje 90-lecie. Pracace prowadzone w szkole obejmowały między innymi takie roboty jak: remont dachu, rozbiórka starej oraz wykonanie nowej nowej klatki schodowej, kompletna adaptacja nowych pomieszczeń na poddaszu i w piwnicach.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzechu zyskał w br. izolację fundamentów w piwnicach.  W szkole m. in. powiększono oraz przebudowano część przedszkolna na parterze budynku, oraz rozbudowano część szkolną o dodatkowe sale lekcyjne. Wyremontowana została także klatka schodowa. Nastąpiła adaptacja pomieszczeń na szatnie. Powiększono i rozbudowano zaplecze kuchenne do obsługi przedszkola i szkoły.

W szkole podstawowej im Kai Mireckiej w Nakle Śląskim wykonano remont łazienek na parterze. Jeszcze we wrześniu rozpoczną się prace związane z wykonaniem odwodnienia budynku i kanalizacji deszczowej oraz realizowana sukcesywnie wymiana okien. W trakcie realizacji jest także projekt termomodernizacji budynku z rozbudową kotłowni i zmianą ogrzewania na gazowe.

Także budynki szkoły podstawowej w Świerklańcu doczekały się zmian. W budynku przy ul. Źródlanej powstała nowa stołówka, natomiast w szkole przy ul. Młyńskiej sala stołówki przeszła remont. Powstał tam także nowy chodnik przy budynku.

źródło/foto: UG Świerklaniec