Ruch PJJ prezydenta Siemianowic ma również nazwę duchową. „Panem Jest Jezus”

Prezydent Siemianowic Śląskich jest założycielem ruchu Polska Jest Jedna (PJJ). Jaka jest geneza nazwy ugrupowania, które planuje start w zbliżających się wyborach?

Prezydent Rafał Piech opublikował w sobotę w formie nagrania życzenia świąteczne. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że skrót PJJ oznacza również „Panem Jest Jezus”.

Nazwa duchowa 

„Tak jak człowiek składa się z Ciała i Ducha, tak samo PJJ składa się z nazwy tej ziemskiej Polska Jest Jedna i tej nazwy duchowej Panem Jest Jezus” – wyjaśnia samorządowiec.

– Od zmartwychwstania Pana Jezusa chrześcijanie byli prześladowani. Dopiero Konstantyn I Wielki, cesarz przed trudną bitwą, ma pewną wizję. Widzi krzyż, a pod nim słowa „po tym znakiem będziesz zwyciężał”. Wziął sobie to do serca i faktycznie zaczął zwyciężać. To ten cesarz uwolnił chrześcijan od prześladowania. Wtedy mogli już swobodnie działać. Myślę, że właśnie znak krzyża dla nas wszystkich powinien być znakiem zwycięstwa – mówi samorządowiec stojąc przy krzyżu.

W 2022 roku prezydent Rafał Piech zawierzył miasto i ruch Polska Jest Jedna miłosierdziu Bożemu. Akt zawierzenia został odczytany 17 sierpnia w krakowskim kościele w Łagiewnikach.

źródło: Media społecznościowe
Oprac. Łukasz Dudek