Rzecznik MŚP zaapelował do samorządów o zwolnienie firm z czynszu

fot. tarnogorski.info

Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw zaapelował do samorządów o zwolnienie firm z opłat czynszowych.

Rzecznik MŚP zwraca uwagę na bardzo trudną sytuację przedsiębiorców, którzy już teraz odczuwają skutki epidemii koronawirusa. Zdaje się, że to dopiero początek ogromnych problemów firm w całej Polsce.

– Będziemy analizować apel, na chwilę obecną trzy firmy z Tarnowskich Gór skierowały prośbę o zwolnienie z opłat czynszowych – powiedział nam Piotr Korab z biura promocji miasta.

 

„Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego wielu przedsiębiorców musiało zamknąć swoją działalność — nieczynne są restauracje (z wyjątkiem sprzedawania dań na wynos), miejsca rozrywki, siłownie, biura podróży” – podkreśla Abramowicz.

„Wielu z nich wynajmuje lokale, które należą do gminy, dlatego zwracam się do Państwa z apelem o zwolnienie przedsiębiorców, którzy zamknęli lokale – z opiat czynszowych za wynajmowaną powierzchnię, z wyjątkiem opłat za media (woda, ścieki, odpady komunalne). W sytuacji zaś lokali użytkowych, których najemcy nadal prowadzą działalność, ale zaistniała sytuacja wpłynęła znacząco na spadek ich obrotów – proszę o zastosowanie ulgi w czynszu, która pozwoliłaby częściowo zrekompensować im spadki dochodów” – czytamy w liście.

 

 

źródło: portal samorządowy PAP