Rzecznik prasowy urzędu miasta w Zabrzu nie odbiera telefonu

Dawid Wowra, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Zabrzu fot. tarnogorski

Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Zabrzu nie odbiera telefonów i nie oddzwania, choć wcześniej się z nami umawiał. 

Od kilku dni rzecznik prasowy Dawid Wowra nie odbiera telefonu, a temat jest bardzo poważny. Urzędnik z premedytacją utrudnia nam pracę dziennikarską, a my tylko chcemy, aby powiedział nam kilka słów na temat hali pneumatycznej, która zawaliła się kilka tygodni temu. Straty są liczone w setkach tysięcy złotych. Niektóre szacunki mówią nawet o kilku milionach. W minionym tygodniu odwiedziliśmy zabrzański magistrat, jednak nikt nie chciał z nami rozmawiać. Zapewniono nas, że w poniedziałek ktoś z nami się skontaktuje.

Dawid Wowra jest bardzo młodą osobą. Urodził się 6 stycznia 1992 roku w Bytomiu. Od 2019 roku jest rzecznikiem prasowym w Urzędzie Miejskim w Zabrzu. Wcześniej był rzecznikiem Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia.

Rzecznik prasowy Dawid Wowra

Pod naporem śniegu w grudniu zapadła się kopuła. Inwestycja kosztowała 10 mln zł. Obiekt zawalił się po kilku tygodniach od oddania do użytku. Do tematu będziemy wracać.

AKTUALIZACJA GODZ. 11:40

Po kilku minutach od publikacji tego artykułu rzecznik prasowy Dawid Wowra zadzwonił do nas, jednak nie przekazał nam żadnych konkretnych informacji. Na pytanie nie chciał odpowiedzieć, szybko się rozłączył.